КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ОХОРОНА ФУНКЦІОНУВАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ В ОРГАНАХ ПРАВОСУДДЯ

  • Володимир Іванович Осадчий
Ключові слова: органи та установи системи правосуддя, автоматизовані системи, незаконне втручання, кримінальна відповідальність

Анотація

У статті автор зазначає, що Законом України № 2147-VІІІ від 3 жовтня 2017 р. «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших нормативних актів» зміни до назви чинної статті 376-1 та абзацу першого ч. 1 цієї статті Кримінального кодексу України будуть внесені з дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Встановлено, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Розглянуто предмет та об’єктивні прояви незаконного втручання в роботу автоматизованих систем в органах та установах системи правосуддя. Анцентовано увагу на суб’єктах злочину. Проведено порівняльний аналіз «нової» та «старої» редакцій ч. 1 ст. 376-1 КК України. Вказано на доцільність корегування окремих положень диспозиції ч. 1 ст. 376-1 КК України. Запропоновано власну редакцію ч. 1 ст. 376-1 КК України. Висловлено позицію щодо сукупної кваліфікації злочинів.

Опубліковано
2020-11-15
Розділ
Статті журналу